Buda Dental
1111 Budapest Bercsényi u. 12. 1. emelet
Csontpótlás
Csúcstechnológiás megoldások a teljes szájrehabilitációért
Csontpótlás
Fogimplantátumok, szájsebészeti eljárások és csontpótlás a modern fogászatban
A csontpótlás indikációja és jelentősége: Az implantáció egyik legfontosabb feltétele a megfelelő mennyiségű és minőségű csontállomány, amelybe az implantátumokat be tudjuk ültetni. Számos olyan esettel találkozunk, amikor a helyzet nem ideális, nem áll rendelkezésre elegendő mennyiségű csontállomány az implantációhoz. Ilyenkor az első lépés az optimális feltételek megteremtése. Ezt különböző csontpótlási eljárásokkal érhetjük el. A csontpótló eljárások és a felhasználható csontpótló anyagok tárháza széles, attól függően, hogy milyen dimenziójú és mennyiségű a csontvesztés, mindig a helyzethez képest legmegfelelőbb technikát és anyagokat alkalmazzuk.
Jelentkezzen be hozzánk gyorsan, egyszerűen!
Barátságos ügyfélszolgálati csapatunk szívesen válaszol minden felmerülő kérdésére.
A csontpótlás előnyei
A kivehető helyett rögzített fogpótlás
Ha Ön nem szeretne kompromisszumot hozni a fogpótlásával kapcsolatban, a kivehető pótlások gondolatát nyugodtan vesse el! Implantátumokon rögzített fogpótlásra azonban csak megfelelő csontkínálat mellett van lehetőség. Amennyiben ez az Ön esetében nem adott, a csontregenerációs beavatkozások révén pótolhatjuk az évek során elvesztett csontanyagot, lehetőséget teremtve ezzel az implantációra.
A csontvesztés okai
Az állcsont a fogat tartó szövetek közé tartozik, egyik fontos funkciója, hogy “otthonául” szolgál a foggyökereknek. Ha azonban szükséges eltávolítani fogakat az állcsontból, az funkció nélkül marad, és a szervezet elkezdi leépíteni.
Csontvesztés kialakulhat továbbá fogágybetegség következményeként is, ebben az esetben a sorrend fordított: a fogágybeteg páciensek azért veszítik el a fogaikat, mert azok a csontsorvadás miatt már elveszítik stabilitásukat.
Jelentkezzen be hozzánk gyorsan, egyszerűen!
Barátságos ügyfélszolgálati csapatunk szívesen válaszol minden felmerülő kérdésére.
Fogászati implantátum és a csontpótlás
Miért szükséges a csontpótlás az implantátum beültetéséhez?
Hosszú ideje fennálló foghiány esetén természetes folyamat az állcsont fokozatos elvékonyodása. Ha ezekben az esetekben implantátumot szeretnénk beültetni, először annak feltételeit kell megteremtenünk, megfelelő csontmennyiséget kell biztosítanunk, hogy optimális méretű implantátumok kerülhessenek a páciens állcsontjába. Egy elvékonyodott állcsontban egész egyszerűen nem férnek el az implantátumok úgy, hogy hosszú távon funkcionálahssanak, vagy ne sértsenek fontos anatómiai képleteket. Ezen kívül ahhoz, hogy a fogpótlás rágósíkja megfelelő magasságba kerüljön, természetellenesen hosszú koronákat kellene készítenünk, amely esztétikailag is elfogadhatatlan eredmény volna.
A megoldás: csontpótlás!
A csontpótló anyagok lehetnek szintetikus vagy állati eredetűek, illetve létezik olyan eljárás is, melynek során a csontot a páciens szájüregének egy más pontjáról gyűjtjük. Ezeket az anyagokat (akár kombinálva) a csontba juttatva növekedésre késztetik az elvékonyodott csontot, mely néhány hónap elteltével már alkalmassá válik arra, hogy implantátumokat fogadjon be.
Jelentkezzen be hozzánk gyorsan, egyszerűen!
Barátságos ügyfélszolgálati csapatunk szívesen válaszol minden felmerülő kérdésére.
Kérjen időpontot
Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK)
1. Milyen esetben szükséges a csontpótlás?
Ha az állcsontok szélessége és magassága, nem elegendő ahhoz, hogy stabilan rögzítsen egy implantátumot, akkor csontpótlásra lehet szükség. A csontvesztést általában foghiány vagy fogágybetegség okozza.
2. Mennyi ideig tart a csontpótlás gyógyulása?
A csontpótlás utáni gyógyulási időszak általában 6 hónap, de ez egyénenként eltérő lehet.
3. Biztonságosak-e a csontpótló műtéti beavatkozások?
Igen, a modern szájsebészeti beavatkozások nagyon biztonságosak, szájsebészünk rutinszerűen, napi szinten végzi azokat. A beavatkozásokat steril, műtéti körülmények között végezzük magas minőségű eszközökkel.
4. Miből készülnek a csontpótló anyagok?
Léteznek szintetikus és állati eredetű csontpótló készítmények is, és az sem ritka, hogy ezek helyett vagy mellett a páciens saját csontját is felhasználjuk az augmentációhoz.
5. Csontpótlás után mennyi idővel lehet implantátumot beültetni?
A csontpótlást az esetek egy részében az implantációs beavatkozások előtt, külön időpontban végezzük el, ilyen esetekben a gyógyulási idő kb. 6 hónap, ezt követően válik implantálásra alkalmassá a csont. Azonban azok az esetek sem ritkák, amikor a beültetéssel egyidőben végezzük a csontpótlást, így az együtt gyógyul az implantátumokkal.
6. A csontpótláshoz a csípőmből veszik a csontot?
Bár a csípőlapátból vett csontblokk létező eljárás, a fogászatban rendkívül ritkának számít. Leginkább balesetek vagy más ok miatt nagy mértékben sérült állcsontok terápiájához alkalmazzák ezt az eljárást kórházakban, rendelőnkben ilyesmiben biztosan nem lesz része.