Buda Dental
1111 Budapest Bercsényi u. 12. 1. emelet
Bölcsességfog eltávolítás
Bölcsességfog eltávolítása Budapesten
Bölcsességfog műtét
A Buda Dental csapata különös hangsúlyt fektet a személyes megközelítésre és arra, hogy a páciens teljes mértékben megértse a beavatkozás részleteit. Az első konzultáción gondosan megvizsgáljuk a bölcsességfogak állapotát és megbeszéljük a legmegfelelőbb kezelési opciókat. Orvosunk minden kérdésre szívesen válaszol, hogy a páciens biztonságban és megfelelően tájékoztatva érezze magát.
A bölcsességfog okozta panaszok megszüntetése az esetek jelentős részében csak a fog eltávolításával orvosolható. Miért szükséges a bölcsességfogakat ilyen gyakran eltávolítani? Ennek evolúciós okai vannak: ma már táplálkozási szokásaink megváltozása miatt nem rágunk annyit, mint őseink, ezért állkapcsunk mérete ennek megfelelően kisebb lett. Emiatt tapasztaljuk, hogy a hogy a bölcsességfogak “nem férnek el” az állcsontokban.
Jelentkezzen be hozzánk gyorsan, egyszerűen!
Barátságos ügyfélszolgálati csapatunk szívesen válaszol minden felmerülő kérdésére.
A bölcsességfog okozta gyulladás tünetei
A bölcsességfogak gyakran okoznak fájdalmat és kellemetlenséget, mivel sokszor nincs elegendő hely a szájban a megfelelő növekedésükhöz. A problémák a következők lehetnek:
- Fogak torlódása
- Feszítő érzés időről-időre a hátsó fogak területén
- Kisugárzó fájdalom a fülbe és az állkapocs ízületekre
- Szájnyitási korlátozottság
- Ínytasak keletkezése az utolsó fog körül
- Rossz lehelet
- Szuvasság miatti nyilalló fájdalom
- Belső nyálkahártya összeharapása, kisebesedése
- Esetenként foltos hajhullás, szakáll hullás
A bölcsességfog problémái
– Rendellenes fog előtörés
– Nincs hely az állcsontban a bölcsességfognak
– Az előtte lévő fogak akadályozzák az előtörést
– Nehezen tisztítható terület
Jelentkezzen be hozzánk gyorsan, egyszerűen!
Barátságos ügyfélszolgálati csapatunk szívesen válaszol minden felmerülő kérdésére.
Kérjen időpontot
Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK)
1. Miért alakulhatnak ki problémák a bölcsességfogakkal kapcsolatban?
A bölcsességfogak gyakran okoznak problémát, mert sokszor nincs elegendő hely a szájban ahhoz, hogy megfelelően előtörjenek, ráadásul tisztítani is nehézkes őket. Ez gyakran vezet fájdalomhoz, gyulladáshoz és egyéb problémákhoz.
2. Minden bölcsességfogat el kell távolítani?
Nem, nem minden bölcsességfogat kell eltávolítani. Csak akkor, ha problémát okoznak (például vissza-visszatérő fájdalom, gyulladás) vagy ha a többi fog torlódásához vezetnek.
3. Mennyire fájdalmas a bölcsességfog eltávolítása?
A Buda Dentalnál a beavatkozásokat helyi érzéstelenítésben végezzük, hogy a fájdalom a lehető legkisebb legyen. A modern érzéstelenítők teljesen kikapcsolják a fájdalomérzetet, azonban feszítést, nyomást érezhet a páciens az eltávolítás közben. A műtét után néhány napig enyhe fájdalom és duzzanat jelentkezhet, de ezek a tünetek általában gyorsan csillapodnak, gyógyszerre jól reagálnak. Azon pácienseinknek, akik az átlagosnál jobban szoronganak, biztosítani tudjuk klinikánkon az altatás lehetőségét.
4. Milyen hosszú a gyógyulási idő a bölcsességfog eltávolítása után?
A gyógyulási idő személyenként változik, de általában 1-2 hét után már teljesen tünetmentesek a páciensek. Az első néhány napban duzzanat és enyhe fájdalom jelentkezhet, de ezek a tünetek a megfelelő ápolással és gyógyszeres kezeléssel csökkenthetők.
5. Milyen étrendet javasolnak a műtét után?
A műtét utáni első néhány napban javasolt lágy, hűs étrendet követni, hogy ne irritálja a sebet. Kerülje a forró, fűszeres, kemény állagú, nehezen megrágható ételeket valamint a tejtermékeket!
6. Mikor kell visszamenni a rendelőbe a műtét után?
A műtét utáni kontrollidőpontot általában a műtét utáni 7-10. napra egyeztetjük, hogy ellenőrizze a gyógyulást. Ha erős vérzést, magas lázat, légzési nehézséget tapasztal, ne várjon, azonnal hívja rendelőnket!